İçişleri Bakanlığı olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek amacıyla 15 yaş altı çocuklarımızın karşılıklı olarak doğu ve batı illerimiz arasında ziyaretini içeren “Biz Anadoluyuz” projesi Aydın’lı öğrencilerin Muş ve Bitlis illerini ziyaretleriyle devam ediyor.
        Gazipaşa Ortaokulu’nda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ercan KIZILASLAN refakatinde 5 öğrenci 10 Mayıs 2018 tarihinde Muş iline gidecekler. “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında 10-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Muş İlinde olacak olan Aydın’lı öğrenciler aynı zamanda Bitlis İlini de ziyaret edecekler.
        Gazipaşa Ortaokulu öğretmeni Ercan KIZILASLAN ve 5 öğrenci Muş İline gitmeden önce Vali Yardımcımız Sayın Abdullah ASLAN’ı makamında ziyaret ettiler. Öğrencilerle sohbet eden Vali Yardımcımız Abdullah ASLAN, ülkemizin tarihi ve kültürel açıdan çok değerli olduğunu, bu değerleri iyi bilmenin ve korumanın oldukça önemli olduğunu vurguladı. Aynı zamanda öğrencilere Aydın’dan Muş’a giderek kardeşlik, dostluk köprüsü kurma yolunda anlamlı bir katkı sağlayacaklarını belirtti ve öğrencilerden Efeler Diyarı Aydın’dan Muş ve Bitlis’e selam götürmelerini istedi.