Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendinin  öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan "Sıfır Atık Projesine" Aydında start verildi.
       Aydın Valiliği  Müdürlüğümüz koordinesinde uygulamaya konulan "Sıfır Atık Projesi" ile ilgili  olarak, 15/10/2018 Pazartesi günü Valilik Toplantı Salonu’nda  Valilik personeline bilgilendirme eğitimi verildi. Eğitime;  Aydın Vali Yardımcımız Mustafa Hulusi Arat, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür V. Hakan Bacalıkaya, İl Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Emine Mine Sert ve ilgili birim sorumluları katıldı.
       Eğitim programında, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Emine Mine sert, Çevre Yönetim ve Denetim Şube Müdürü Elçin Karadeniz ve Çevre Mühendisi Şenay Daşbaşı tarafından proje ile ilgili bilgilendirme yapıldı.
       Aydın Vali Yardımcımız Mustafa Hulusi Arat;  Sıfır Atık Projesi ile ilgili yaptığı konuşmada;  “Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi  Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendinin himayelerinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi”,  ilk önce Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde hayata geçirilmiş ve akabinde tüm Türkiye’de uygulanmasına karar verilmiştir. Proje ile kaynaklarımızın daha verimli kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması hedeflenmektedir. Bu proje ile israfın önüne geçildiğinde maliyetlerin azaltılması, tasarruf ve ekonomik kazanç elde edilerek, Ülke ekonomisine katkı sağlaması, çevre kirliliğinin önlenmesi, çevrenin korunması ve çevre bilincinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Sıfır Atık Projesi kapsamında, Valiliğimiz hizmet binasından çıkan atıkların geri dönüşümüyle ekonomiye katkı sağlanacak ve Aydın İlimizde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlara  örnek ve yol gösterici olacaktır. Sıfır Atık Projesi,  Valiliğimiz binasında hizmet veren tüm birimlerde uygulamaya başlanmıştır, Bu Projenin hayırlı olmasını diliyorum ”dedi.